جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

منشور حقوق بشر کوروش با انتقال از موزه بریتانیا در هند به مدت یک ماه از امروز شنبه در موزه بمبئی رون

  انتقال منشور تاریخی حقوق بشر کوروش در آستانه برگزاری کنگره جهانی زرتشتیان در بمبئی هند که در27 دسامبر (6 دی) در بمبئی برگزار می شود صورت گرفته و این منشور به همراه 32 اثر تاریخی ایران باستان در تالار موزه بمبئی به نمایش درآمده است.  انتقال منشور حقوق بشر کوروش با همکاری موزه ملّی بریتانیا و حمایت پارسیان هند صورت گرفته است.  در مراسم رونمایی از منشور تاریخی حقوق بشر کوروش ؛ وزیر فرهنگ هند ، رییس موزه ملی بریتانیا ، رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در بمبئی و جمعی از شخصیت های فرهنگی و پارسیان هند حضور داشتند.  این آثار از 30 آذر به مدت یک ماه در تالار نمایش ویژه ایی در موزه بمبئی به نام ˈشاتراپاتی شیواجی ماهاراجˈ برای بازدید عموم به نمایش درآمده است.

   
  خانم ˈچاندرش کوماری کاتوچˈ وزیر فرهنگ هند در مراسم رونمایی از منشور کوروش طی سخنانی گفت که به دلیل حضور منشور کوروش و مطالعه تمدن پارس ها و ارتباطات فرهنگی و تمدنی پارس و هند و جایگاه والای این تمدن در مقولاتی همچون آزادی، تساهل مذهبی و حقوق بشر و نقشی که بر فرهنگ هند داشته، تحت تأثیر قرار گرفتم.  در حاشیه این مراسم ˈای ایی کیش ساگارˈ رییس موزه بمبئی در دیدار و گفت وگو با ˈمهدی حسنخانیˈ وابسته فرهنگی و مسوول خانه فرهنگ ایران در بمبئی بر گسترش روابط و همکاریها در زمینه های مختلف فرهنگی و هنری تأکید کرد. حسنخانی اظهار داشت: خانه فرهنگ ایران برای توسعه روابط و مشارکت در فعالیت ها در جهت گسترش هرچه بیشتر روابط فرهنگی دو کشور آمادگی دارد. گفتنی است کنگره زرتشتیان جهان با حضور شخصیت های زرتشتی از کشورهای مختلف به مدت پنج روز در بمبئی برگزار می گردد.


  این مطلب تا کنون 25 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 1 دي 1392
  منبع
  برچسب ها : بمبئی ,موزه ,منشور ,کوروش ,فرهنگ ,حقوق ,موزه بمبئی ,خانه فرهنگ ,وزیر فرهنگ ,فرهنگ ایران ,رییس موزه ,خانه فرهنگ ایران ,
  منشور حقوق بشر کوروش با انتقال از موزه بریتانیا در هند به مدت یک ماه از امروز شنبه در موزه بمبئی رون

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز یکشنبه 10 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر